Pláže Praslin

Hledáte místo, kde je možné nerušeně odpočívat, snít i splynout s přírodou? Vydejte se na Praslin. Je to ostrov skutečné exotiky, stále ještě nedotčené přírody a nádherných liduprázdných pláží...

Nejkrásnější pláže na světě

Ostrov je obklopen křišťálově čistou vodou a korálovými útesy. Jen v některých místech na jižním pobřeží Praslinu se lze v letních měsících setkat s mořskou trávou. Na Praslinu se nachází jedna z nejkrásnějších pláží světa - Anse Lazio. Ale i ostatní pláže (Grand Anse, Cote d'Or, Anse Kerlan, Petit Anse Kerlan, Baie Ste Anne, Anse la Blague, Cap Samy, Anse Bois de Rose) stojí za návštěvu... Všechny pláže jsou veřejné a lehátka a slunečníky bývají k dispozici zdarma.

Na ostrově Praslin bylo postaveno několik rozsáhlejších hotelových komplexů, které však nijak nenarušují okolní přírodu. Kromě nich je ostrov posetý jen několika málo vesničkami, ve kterých bydlí místní, kteří pracují povětšinou právě ve zdejších hotelech, nebo rybaří.

Dovolená Seychely - kdy ideálně vyrazit?

Ostrov Praslin i celé Seychely leží v blízkosti rovníku, a proto je zde počasí poměrně stálé s průměrnými denními teplotami 27 °C. Nejtepleji bývá od března do května (teploty okolo 32 °C), nejchladněji od července do září (kolem 24 °C). Teplota moře nebývá nižší než 25 °C.

Nejvíce srážek spadne v měsících od prosince do května. Praslin je známý velmi vysokou vlhkostí vzduchu a vydatnými monzunovými dešti právě ve výše zmíněném období. Jihovýchodní vítr občas přináší odpolední srážky také v době od května do října. Takový déšť je vítaným osvěžením po horkých dnech.

©2024 Praslin Cestování.cz