Zajímavosti ostrova Praslin

Vallée de Mai

Jedním z prvních výletů, které turisté na ostrově Praslin podnikají, bývá návštěva přírodní rezervace Vallée de Mai, která je od roku 1984 zapsána na seznamu UNESCO. Britský armádní důstojník Charles George Gordon (1833-1885) byl přesvědčen, že Vallée de Mai je onou biblickou Rajskou zahradou. Rezervace je spolu s ostrůvkem Curieuse jediným místem na světě, kde přirozeně roste kokosová palma coco de mer, plodící největší ořechy na světě. Některé z 6500 palem jsou až 40 metrů vysoké a až 1000 let staré. Hmotnost ořechů je až 18 kg a jejich další zvláštností je jejich tvar – podobají se totiž ženské pánvi. Každý ořech je kvůli své vzácnosti opatřen registrační značkou a pro vývoz je nutné získat certifikát.

V tropických lesích rezervace se vyskytují také endemické druhy živočichů, např. seychelský slavík nebo vzácné druhy papoušků (např. black parrot – vaza černý).

Rezervaci je možné navštívit samostatně nebo lze využít doprovod průvodce s odborným výkladem. Průvodci jsou přítomni v každém letovisku a denně připraveni k Vašim službám.

Grand Fond

Nejvyšší bod na ostrově Praslin. Leží v nadmořské výšce 340 m n. m. a je z něho krásný výhled do okolí.

Černé perly

Na farmě Ocean Farm Aquarium je možné si zakoupit vzácné černé perly, které produkují místní mlži. Kromě toho se zde seznámíte s jejich výrobou a uvidíte různé druhy mořských živočichů.