Vallée de Mai

Kdo by si ale myslel, že Seychely a ostrov Praslin jsou jen krásné pláže a palmy, byl by velice překvapen. Vnitrozemí ostrovů je hornaté, stále zelené, zarostlé bujnou vegetací, s vodopády a nádhernými lagunami, které Vám vyrazí dech. Z nejvyšších hor (vrcholy ostrova Praslin dosahují výšky kolem 350 m. n. m.) je nádherný výhled do okolí.

Rezervace Vallée de Mai

Jedním z prvních výletů, které turisté na ostrově Praslin podnikají, bývá návštěva přírodní rezervace Vallée de Mai, která je od roku 1984 zapsána na seznamu UNESCO. Rezervace je spolu s ostrůvkem Curieuse také jediným místem na světě, kde přirozeně roste kokosová palma Coco de Mer, plodící největší ořechy na světě. Ve Vallée de Mai roste přibližně 6500 palem, z nichž některé jsou 40 metrů vysoké a až 800 let staré. Také zde žije i řada endemických živočichů - seychelský slavík, stromová žába, zelený gekon, praslinský hlemýžď nebo vzácné druhy papoušků (např. black parrot – vaza černý).

Praslin je ráj na Zemi

Britský armádní důstojník Charles George Gordon (1833-1885), který proslul při taženích v Číně a severní Africe, byl přesvědčen, že Vallée de Mai je onou biblickou "Rajskou zahradou" a kokosy palem Coco de Mer jsou oním mytickým "zakázaným ovocem".

Rezervaci můžete navštívit samostatně, vstupné je přibližně 15 EUR a všechny turistické trasy jsou velmi dobře značené. Nabo lze využít doprovod průvodce s odborným výkladem. Průvodci jsou přítomni v každém letovisku a denně připraveni k Vašim službám.